Bemutatkozás

Óvodaképünk Olyan gyerekek nevelésére törekszünk, akik szeretnek mozogni, egészséges élni, szerető szívűek, a környezetükben jól eligazodnak, jól ki tudják fejezni magukat, jó kapcsolatteremtő és együttműködő képességgel rendelkeznek, befogadóak és elfogadóak. Ennek érdekében biztosítjuk, hogy megtanulnak önállóan tevékenykedni, képesek a közösségi életen belül megfelelően játszani, alkotni. Környezetükben jól eligazodnak, ismerik a helyi természeti és kulturális értékeket, fontos nekik azok megőrzése, védelme.
Gondoskodunk az érzelmi biztonságot nyújtó, derűs, szeretetteljes, befogadó óvodai légkör megteremtéséről, a gyermekek szükségleteinek kielégítéséről, egészséges fejlődéséhez, környezettudatos magatartásának kialakulását elősegítő tevékenységrendszer kialakításához a szükséges személyi és tárgyi feltételek megteremtéséről. Megteremtjük a feltételeit a környezettudatos nevelésnek a Zöld Óvoda kritériumrendszerének tükrében. Közvetetten segítjük az iskolai közösségbe történő beilleszkedéshez szükséges gyermeki személyiségvonások fejlődését. A szülőkkel együttműködve mindent megteszünk annak érdekében, hogy a családi nevelést kiegészítsük és elősegítsük a gyerekek önállóságra, az életre nevelését. Tudatosan kerüljük a nemi sztereotípiák erősítését, a gyerekek hátrányos megkülönböztetését.
Sikerkritériumnak azt a hozzáadott értéket tekintjük, ha a tőlünk kikerülő gyerekek az élet különböző helyzeteiben, egyéni képességeiknek megfelelően jól feltalálják magukat, elkerülik a tanulási kudarcokat, elfogadják a társadalom, a család együttélési szabályait, tudják mi a szép, a jó és a helyes, óvják, védik és megőrzik a természeti-kulturális örökségünket. A település lakosságának egy része német nemzetiségi származású, ezért fontos feladatnak tekintjük a nemzetiséghez tartozó gyermekek óvodai nevelését. Óvodai nevelésünkkel biztosítani szeretnénk a nemzetiségi önazonosság megőrzését, ápolását, erősítését, átörökítését, nyelvi nevelését és a multikulturális nevelésen alapuló integráció lehetőségét.